خانه » دانشنامه » مهندسی پزشکی » پردازش بیوسیگنال

پردازش بیوسیگنال

بازدید: 274

Screenshot_2
  1. خانه
  2. »
  3. دانشنامه
  4. »
  5. پردازش بیوسیگنال

پردازش بیوسیگنال

بازدید: 274

Screenshot_2

فهرست مطالب

اعضای بدن ما مدام با یکدیگر در ارتباط هستند و این ارتباط سلامت و عملکرد یکپارچه بدن ما را فراهم می‌کند.

اطلاعاتی که توسط اعضای بدن به دیگر قسمت‌ها ارسال می‌شود به‌وسیله دستگاه‌های فیزیولوژیکی قابل ضبط و بررسی می‌باشد، به عنوان مثال نرخ ضربان قلب، فشار و میزان اکسیژن خون، وضعیت اعصاب، قند موجود در خون، فعالیت مغز و …از اطلاعاتی هستند که با پردازش آن‌ها می‌توان به وضعیت جسمانی افراد مختلف پی برد. به طور معمول اندازه‌گیری این پارامترها در زمان‌های مشخصی انجام می‌گیرد و در پرونده بیمار درج می‌شود. در عمل پزشکان چندان به این اطلاعات توجه نمی‌کنند و تصمیمات درمانی تنها بر اساس مطالب از پیش آموخته‌شده اتخاذ می‌شود.

فهرست مطالب

پردازش سیگنال های بیوپزشکی

پردازش سیگنال‌های بیوپزشکی شامل آنالیز اندازه‌گیری‌های مختلف می‌باشد تا اطلاعات مفیدی از آن به دست بیاید و پزشکان قادر باشند بر اساس آن اطلاعات بهترین تصمیم را اتخاذ کنند.

 

اجزای مهم بیوسنسور

اجزای مهم بیوسنسور

مهندسان مشغول کشف راه‌های جدیدی برای پردازش این سیگنال‌ها هستند و برای نیل به این منظور از فرمول‌ها و الگوریتم‌های متعددی استفاده می‌کنند. سیگنال‌هایی که از طریق ابزارهای پزشکی مختلف دریافت شده توسط نرم افزارهای مختلف پردازش می‌شوند و به پزشکان کمک می‌کنند تا ارزیابی دقیق‌تری از وضعیت بیمارانشان داشته باشند. از طریق استفاده از ابزارهای مخصوص و پیشرفته می‌توان سیگنال‌های بیوپزشکی را آنالیزکرد و شرایط جسمانی بیماران را از طریق روش‌های غیر تهاجمی‌تری تخمین زد.

نظرتان را درباره این مقاله بگویید 0 نظر

پردازش بیوسیگنال

مقالات مرتبط

بروزترین مقالات

این مقاله را با دوستانتان به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فروشگاه
علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من