هدف از راه اندازی صفحه ویکی ارتقاء سطح علمی و دانش شما از علم رباتیک ، الکترونیک و مهندسی پزشکی در قالب تالار گفت و گو ، دانشنامه ، آموزش ، پروژه و خبرنامه علمی می باشد.همانطور که می دانید با پیشرفت تکولنولوژی ساخت تراشه ها(میکروپروسسورها و میکروکنترلرها) علم الکترونیک و گرایش های آن تلفیقی از علوم برنامه نویسی وسخت افزار گردیده است پیشرفت های چشم گیر سالهای اخیر اعم از تلفن های همراه ، تبلت ها ، کنترل های صنعتی و لوازم خانگی و ... مدیون ارتباط تنگاتنگ برنامه نویسی و سخت افزار میباشد.به همین منظور هدف اصلی ردرونیک ویکی آموزش در قالب پروژه های الکترونیک ، رباتیک و مهندسی پزشکی می باشد. در انتها امیدواریم بتوانیم مصداق نیاز های شما را پوشش دهیم وهمچنین از بحث انتقادات و نظرات و همکاری های شما استقبال میکنیم.

پین های خروجی Raspberry Pi
آموزش مبتدی Raspberry Pi
مهرداد زینالی

نگاهی به پین های خروجی Raspberry Pi

GPIO یا “” General Purpose Input Output Pins رابط اصلی بین Raspberry Pi و دستگاه ها ، سنسور ها و مدارهای دیجیتالی را تشکیل می دهد ، بدین صورت که پین های GPIO یک نقش عمومی به عنوان ورودی و خروجی و یک کارکرد اختصاصی به عنوان رابط I2C ، UART یا SPI دارند

ادامه مطلب...
اختصاصIP استاتیک در Raspberry Pi
آموزش مبتدی Raspberry Pi
مهرداد زینالی

اختصاصIP استاتیک در Raspberry Pi

در این آموزش به نحوه اختصاص آدرس IP استاتیک در Raspberry Pi با سیستم عامل Raspbian Jessie می پردازیم.
توصیه می کنیم این کار را بعد از نصب سیستم عامل انجام دهید .تمام مراحل زیر بیش از اتصال از طریق SSH انجام می شود ، اما می توانید بدون اتصال از طریق SSH ، RPi را به یک مانیتور ، یک صفحه کلید و ماوس وصل کرده و به جای آن از Terminal استفاده کنید.

ادامه مطلب...
دوربین مداربسته با Raspberry Pi
آموزش مبتدی Raspberry Pi
مهرداد زینالی

دوربین مداربسته با Raspberry Pi رزبری پای

برای استفاده از ماژول دوربین و رزبری پای خود به عنوان دوربین مداربسته روش های متعددی وجود دارد .یکی از روش های ساده آن استفاده از VLC Player می باشد.
ابتدا لازم است تا با استفاده از دستور زیر VLC Player را بر روی رزبری پای خود نصب کنید

ادامه مطلب...
دوربین Raspberry Pi
آموزش مبتدی Raspberry Pi
مهرداد زینالی

اموزش نصب و نحوه استفاده از دوربین Raspberry Pi رزبری پای

ماژول دوربین Raspberry Pi را می توان برای گرفتن فیلمها و عکس های با کیفیت بالا استفاده کرد. استفاده از این ماژول برای مبتدیان بسیارآسان است ، اما اگر به دنبال گسترش پروژه خود هستید ،استفاده از این ماژول به کاربران حرفه ای نیز توصیه می شود. به عنوان مثال در پروژه های زیادی از این ماژول برای time-lapse,، slow-motion و سایر هوشمندسازی های ویدیویی استفاده شده است. همچنین می توان برای ایجاد افکت های مختلف از کتابخانه هایی که برای دوربین در نظر گرفته شده استفاده کرد.

ادامه مطلب...

آخرین پست ها

ما را دنبال کنید

redronic.com