خانه » دانشنامه‌ها » موضوعات اجتماعی ربات ها

موضوعات اجتماعی ربات ها

بازدید: 529

  1. خانه
  2. »
  3. دانشنامه‌ها
  4. »
  5. دانشنامه رباتیک
  6. »
  7. موضوعات اجتماعی ربات ها

موضوعات اجتماعی ربات ها

بازدید: 529

موضوعات اجتماعی ربات ها

همواره ضروری است که عواقب اجتماعی استفاده از ربات‌ها را به‌خاطر داشته ‌باشیم. اگر چه ربات‌ها کاربردهای فراوانی در زمینه­ های مختلف ارائه می‌­دهند که هیچ کارگری نمی‌تواند کار مشابهی را انجام دهد و پیشرفت رباتیک سبب ایجاد شغل های جدید خواهد شد، برنامه‌های بسیار دیگری نیز وجود دارد؛ که در آن‌ها یک ربات، جایگزین کارگر انسانی خواهد شد. کارگری که با یک ربات جایگزین می‌شود؛ ممکن است درآمد خود را از دست بدهد.

اگر این روند بدون رسیدگی ادامه یابد؛ می‌توان تصور کرد که اکثر محصولات را می‌توان بدون نیاز به نیروی انسانی، توسط ربات‌ها ساخت. نتیجه این خواهد بود؛ که کارگرانی که با توسعه رباتیک شغل خود را از دست داده اند مجبور به خرید محصولاتی هستند که ربات‌ها ساخته‌اند. موضوع مشکلات اجتماعی که به دلیل بیکارشدن روزافزون کارگران و همچنین پیامدهای اقتصادی آن، به وجود می‌آید؛ از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از موضوعات مهم مذاکره بین خودروسازان و (United Auto Workers-UAW) این است؛ که چند شغل انسانی و با چه نرخی ممکن است با شغل انسانی، جایگزین شود.

1. ربات خاویر در سنگاپور مجهز به هفت دوربین به مردم در برابر رفتارهای اجتماعی نامطلوب هشدار می دهد.

علاقه‌ی آکادمیک و حرفه‌ای ما به رباتیک، باید همیشه با ملاحظات اجتماعی و اقتصادی آن؛ درهم تنیده باشد. در سوی دیگر ، برخی محققان موضوع حقوق قانونی ربات‌ها و اینکه آیا آن‌ها سزاوار آن هستند یا نه را مطرح می‌کنند؛ به‌ویژه، زمانی‌که ربات‌های انسان‌نمای پیچیده‌تر به واقعیت، تبدیل می‌شوند.

خلاصه

بسیاری از علاقه مندان به حوزه رباتیک؛ اطلاعات و پیش ‌زمینه‌ای در مورد ربات‌ها دارند و حتی ممکن است؛ با ربات‌ها نیز تعامل داشته‌ باشند. در این فصل، برخی از ایده‌های اساسی در مورد رباتیک را مورد بحث قرار دادیم که به ما امکان می‌دهد؛ بهتر بفهمیم آن‌ها برای چه‌چیزی هستند، چگونه می‌توان از آنها استفاده کرد و چه کارهایی می‌توانند انجام دهند.

ربات‌ها را می‌توان برای اهداف بسیاری از جمله کاربردهای صنعتی، سرگرمی و سایر کاربردهای خاص و منحصربه‌فرد مانند فضا و اکتشافات زیر آب و در محیط‌های خطرناک استفاده کرد. بدیهی است؛ که با گذشت زمان، ربات‌ها برای سایر کاربردهای منحصربفرد مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

نظرتان را درباره این مقاله بگویید 2 نظر

موضوعات اجتماعی ربات ها

با ثبت نظر و نوشتن کامنت، تیم ما را در راستای بهبود و افزایش کیفیت محتوا یاری خواهید کرد :)

فهرست مطالب

مقالات مرتبط

مشاهده محصولات

بروزترین مقالات

این مقاله را با دوستانتان به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − هشت =

فروشگاه