خانه » دانشنامه‌ها » دانشنامه سنسور » برترین سازندگان سنسور دنیا

برترین سازندگان سنسور دنیا

بازدید: 743

برترین سازندگان سنسور دنیا
  1. خانه
  2. »
  3. دانشنامه سنسور
  4. »
  5. برترین سازندگان سنسور دنیا

برترین سازندگان سنسور دنیا

بازدید: 743

برترین سازندگان سنسور دنیا

در این مقاله لیستی از سازندگان معروف سنسورها را در اختیار مهندسان گذاشته تا بسته به نیازشان و با بهره‌گیری از محصولات با کیفیت، از بار کاری سیستم‌هایی که طراحی نموده اند کاسته و بر بازده آن بیافزایند.

در حالیکه مدت زمان زیادی از تثبیت نقش کلیدی سنسورها در عملکرد صنایع و تجهیزات مختلف نگذشته، طبقه بندی IOT به عنوان زیر مجموعه ای از سنسورها بر اهمیت و کاربرد سنسورها افزوده است. امروزه، سنسورهای هوشمند، فواید زیاد و متنوعی برای مشاغل مختلف دارند. سنسورها به ما کمک چشمگیری در تشخیص اشیا، مکان‌یابی آن‌ها و شناخت شرایط محیطی شان کرده‌اند. به عنوان مثال، سنسورهای هوشمند در محیط‌های صنعتی IOT به ما کمک ‌می‌کنند تا تغییرات دما و رطوبت را پایش کنیم. همچنین، ‌می‌توانند وقایع مختلف را ثبت کنند و در کنترل مدیریت فرایندهای مختلف به کار گرفته شوند. در ضمن قادر هستند آلارم‌هایی که در کارخانه‌ها یا انبارها وجود دارند را کنترل کنند.

به دلیل کاربردهای گسترده، نیاز به توسعه و رشد تکنولوژی سنسورها احساس ‌می‌شود.در این مقاله لیستی از سازندگان معروف سنسورها را در اختیار مهندسان گذاشته تا بسته به نیازشان و با بهره گیری از محصولات با کیفیت، از بار کاری سیستم‌هایی که طراحی نموده اند بکاهند و بر بازده آن بیفزایند.

حال در این جا لیست برترین سازندگان سنسور در سال 2020 در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

کمپانی Infineon Technology

کمپانی Infineon دارای 40 سال تجربه و تخصص در زمینه تولید سنسور ‌می‌باشد. در حال حاضر این کمپانی یکی از پیشتازان تکنولوژی سنسور است. Infineon متنوع‌ترین محصولات را به بازار ارائه ‌می‌دهد که قادر به تولید سنسورهای مغناطیسی، فشار، صوتی، سنسورهای تصاویر 3 بعدی (REAL3TM) و سنسورهای رادار MMIC (RASICTM) ‌می‌باشد. دسته XENSIVTM تقریبا برای تمام مقاصد صرف نظر از نوع صنعت مورد نظر مناسب ‌می‌باشد. این کمپانی چندین متحد استراتژیک دارد که با نوآوری‌های بی شمارشان به اعتبار این کمپانی افزوده اند و مشتریان ‌می‌توانند از محصولات بی نظیر این کمپانی برای رباتیک، اتومبیل‌ها و اتوماسیون ساختمان استفاده کنند. Infineon ادعا ‌می‌کند که در طول 10 سال گذشته بیش از 20 میلیارد قطعه صادرات داشته که اهمیت این کمپانی را در گسترش و استفاده از سنسورها نشان ‌می‌دهد.

لوگوی Infineon

وب سایت:

https://www.infineon.com

کمپانی Analog Devices

 کمپانی آنالوگ دیوایس دارای چندین دهه قدمت ‌بوده و یکی از کمپانی‌های پیشرو و تعیین‌کننده در تکنولوژی سنسور است. شتاب سنج‌ها، ژیروسکوپ‌ها  و زیر سیستم‌های MEMS این کمپانی برای طراحان و مهندسان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و isensor‌های MEMS آن در بازار فوق العاده مورد استقبال قرار گرفته‌است. IMU‌های isensorMEMS این کمپانی قطعاتی فوق العاده مجتمع هستند که ترکیبی از ژیروسکوپ، شتاب سنج، مترهای مغناطیسی، سنسورهای فشار و تکنولوژی‌های دیگر هستند که از آن‌ها ‌می‌توان برای مصارف مختلف در شرایط دینامیک استفاده نمود. محصولات Analog Device پربازده و قابل اعتماد هستند که ‌می‌توانند نیازهای پیچیده و امروزی مارکت سنسورها را بر طرف کنند.

کمپانی امرن - OMRON Corporation

کمپانی omron بخش اعظم تمرکزش را روی اتوماسیون صنعتی و مصارف مربوط به آن گذاشته تا نیاز کارخانه‌ها و سازمان‌های مختلف در دنیا را برطرف کند.

Omron ادعا دارد که سنسورهایش توسط بسیاری از کارخانه‌های هوشمند در جهان که مجهز به آخرین و به روز ترین سیستم‌ها ‌می‌باشند، مورد استفاده قرار ‌می‌گیرد. این شرکت به 117 کشور جهان صادرات دارد که صادرات آن در بخش‌های اتوماسیون صنعتی، قطعات الکترونیکی و مکانیکی، قطعات اتوماتیک الکترونیکی، سیستم‌های اجتماعی، سلامت و… ‌می‌باشد. این کمپانی اخیرا رباتی به نام FORPHEUS را ساخته که یک مربی تنیس روی میز ‌می‌باشد که هارمونی و هماهنگی شگفت انگیزی دارد و توانایی‌هایش تقریبا با توانایی‌های یک مربی تنیس برابری ‌می‌کند!

لوگو omron

وب سایت:

https://www.omrom.com

کمپانی Texas Instruments

این کمپانی که به اختصار TI نامیده ‌می‌شود، توانسته سنسورهای فوق العاده متنوعی را تولید کند.  تگزاس اینسترومنت یا TI به راحتی توانسته نیاز بازار فعلی را پیش‌بینی و برآروده کند و قادر است سنسورهایی را تولید کند که ‌می‌توانند به طور دقیق پارامترهای موجود در دنیای واقعی را تشخیص دهند و اندازه‌گیری کنند. TI در زمینه تکنولوژی سنسورها؛ نوآروی چشمگیری داشته و به مهندسان برای طراحی سیستم‌های هوشمند کمک چشمگیری کرده‌است. دقت همواره در محصولات این کمپانی حرف اول را زده است. سنسورهای TI به طراحی سیستم‌های قابل اطمینان و دقیق کمک چشگیری کرده اند که اکثر مصارف و نیازهای بازار فعلی را پوشش ‌می‌دهند. این کمپانی روی ساخت اتومبیل‌های بدون راننده، ساختمان‌های هوشمند و ساعت‌های next-gen متمرکز شده و به مشتریانش کمک ‌می‌کند تا اطلاعات درستی را از دنیای فیزیکی دریافت کنند و آن را به دنیای دیجیتال منتقل کنند.  همچنین سنسورهای TI اتوماسیون هوشمند را میسر کرده‌اند.

لوگو Texas Instruments

وب سایت:

http://www.ti.com/

کمپانی TE Connectivity

TE Connectivity  اکثر تکنولوژی‌های هوشمند را در خود مجتمع کرده‌است. این کمپانی شهرتی جهانی در تولید سنسورها دارد و یکی از بزرگترین تولید‌کننده‌های سنسور در دنیا به شمار ‌می‌رود. سنسورهای TE یکی از اصول تکنولوژی‌های داده محور هستند و انواع مختلفی از سنسورها را برای مصارف مختلف ارائه ‌می‌دهند. تخصص TE در صنایع پزشکی، هوافضا، دفاعی و حمل و نقل شناخته شده ‌می‌باشد و تولید سنسورهای فشار، دما، موقعیت، لرزش، رطوبت و مشخصه مایعات را بر عهده دارد. سنسورهای TE قابلیت تخیص و اندازه‌گیری سیستم‌های مختلف را تا حد زیادی ارتقا داده و به دلیل بازده و کارایی بالا برای استفاده در شرایط محیطی سخت، ایده‌آل ‌می‌باشد.

کمپانی NXP Semiconductors

سنسورهای حرکت، مغناطیسی، لمسی و خازنی تنها بخش کوچکی از محصولات این کمپانی ‌می‌باشد. با داشتن بیش از 3 دهه سابقه در زمینه تولید و نوآوری انواع سنسورها، این کمپانی از اعتبار فوق العاده‌ای در ساخت سنسور برخوردار است. سنسورهای next-gen این کمپانی ‌می‌توانند در زمینه‌های گوناگونی مورد بهره برداری قرار بگیرند و دریچه جدیدی را به سوی هوشمندسازی صنایع و ساختمان‌ها بگشایند.

لوگوی nxp

وب سایت:

https://www.nxp.com/

میکروچیپ تکنولوژی - Microchip Technology

 این کمپانی از طریق فروش سنسورهای دمای تک کاناله و چند کاناله‌اش تبدیل به یکی از کمپانی‌های مطرح در بازار سنسورها گشته‌است. مدارات مجتمع سنسورهای دمای میکروچیپ بسیار منعطف ‌می‌باشند و ‌می‌توانند برای کاربردهای متنوعی مورد استفاده قرار بگیرند. سنسورهای این کمپانی ‌می‌توانند در بازه‌ی دمایی وسیعی عملکرد خوب و قابل اطمینانی داشته باشند. سنسور دمایی تک کاناله Microchip دارای خروجی آنالوگ و دیجیتال و مدارات مجتمع سنسور دما ‌می‌باشد. برای مشتریانی که قصد دارند دماهای مختلف را در یک سیستم مانند سرورها، پروژکتورهای LCD یا … ذخیره کنند، سنسورهای دمایی مدار مجتمع گزینه مناسبی خواهند بود که ‌می‌توانند طراحی سیستم را ساده کنند و در عین حال از هزینه آن نیز بکاهند.

کمپانی Murata

Murata یک کمپانی ژاپنی است که به تولید قطعات الکترونیکی مشغول ‌می‌باشد و مقر آن در Nagaokakyo در Kyoto واقع شده است . موراتا دارای محصولات متنوعی ‌می‌باشد که از تکنولوژی MEMS و المان‌های مقاومت متغیر با میدان مغناطیسی در ساخت محصولاتش بهره برده تا محصولاتی فوق العاده کارآمد و قابل اطمینان را به بازار عرضه کند. Murata با در نظر گرفتن نیازهای امروزه در زمینه‌هایی همچون خودروسازی، سنسورهای قابل پوشیدن، سلامت و دارو فعالیت دارد.

لوگوی کمپانی murata

وب سایت:

https://murata.com/en-sg

کمپانی Renesas Electronics

با هوشمند سازی کارخانه‌ها و مناطق مسکونی اهمیت سنسورها دو چندان شده است. سنسورهای نوری ساخت این کمپانی به رده پایین اشعه UV حساسیت قابل قبولی نشان ‌می‌دهند. در ضمن مصرف انرژی پایینی دارند، طیف نوری پاسخ‌دهی شان گسترده است و به راحتی از الگوریتم‌های ساده خروجی استفاده ‌می‌کنند.

Renesas Electronics سنسورهای نوری متنوعی را تولید کرده تا با بودجه و نیازهای مشتریان مختلف تطابق داشته باشد. همچنین، دارای سنسورهای گوناگون ALS (ambient light sensors) و سنسورهای مجاورت ‌می‌باشد که ‌می‌توان از آن‌ها برای حفظ تعادل رنگ، مدیریت و تصحیح در وسایل مشتریان و پردازش سیگنال TOF (time-of-flight) استفاده نمود.

کمپانی ROHM Semiconductor

تخصص این کمپانی در تولید محصولات SiC ‌می‌باشد. این کمپانی ژاپنی نقشی موثر و تعیین کننده را در تولید و طراحی سنسورها بازی ‌می‌کند. ROHM محصولات گوناگونی را برای پوشش نیازهای مهندسان، طراحان و صنایع مختلف به بازار ارائه داده و در بازار سنسور قدمت قابل توجهی دارد که باعث شده مورد شناخت و توجه همگان قرار گیرد. ROHM تولید طیف وسیعی از سنسورها از جمله: آی‌سی های اثر‌هال، IC‌های ALS، سنسور نوری مجاورت، ICهای سوییچ کنترل، کنترل صفحه نمایش و MEMS را بر عهده دارد. ROHM برای طراحی ساده راهکارهای بی شمار و بی نظیری را ارائه داده و محصولاتش را به موقع روانه بازار ‌می‌کند و افرادی که در زمینه IoT فعال هستند، حتما باید محصولات این کمپانی را مورد بررسی قرار دهند.

لوگوی rohm

وب سایت:

https://www.rohm.com/

کمپانی ویشای - Vishay

Vishay Intertechnology یکی از بزرگ ترین سازندگان نیمه‌رساناهایی همچون دیودها، ماسفت‌ها و قطعات مادون قرمز ‌می‌باشد. همچنین به ساخت قطعات الکترونیکی پسیو مانند مقاومت‌ها، سلف‌ها و خازن‌ها نیز اشتغال دارد. در بازار سنسورها، Vishay با سرعتی بالا محصولات جدیدی را ارائه ‌می‌دهد. این کمپانی در حال توسعه ‌می‌باشد و تمرکز خود را روی ارتقا تکنولوژی سنسورها گذاشته و تبدیل به یکی از شرکت‌های پیشرو در این زمینه شده است.

لوگوی Vishay

وب سایت:

http://www.vishay.com

کمپانی STMicroelectronics

این کمپانی سنسورهای MEMS متنوعی دارد و محصولات آن ‌می‌تواند از کاربردهای توان پایین برای IoT گرفته تا دستگاه‌های توان بالایی که برای مسیریابی و موقعیت‌یابی مورد استفاده قرار ‌می‌گیرند، به کار رود. از محصولات این کمپانی در ساخت گوشی‌های هوشمند نیز استفاده ‌می‌شود و نا‌می است که با شنیدن آن آرامش خاطر و اطمینان به مشتریان دست ‌می‌دهد. بخش‌های پزشکی و ورزشی سال‌هاست که متکی بر سنسورهای این کمپانی هستند تا خودشان را پیشرفته و به روز کنند.

وب سایت:

https://www.st.com

نظرتان را درباره این مقاله بگویید 4 نظر

برترین سازندگان سنسور دنیا

با ثبت نظر و نوشتن کامنت، تیم ما را در راستای بهبود و افزایش کیفیت محتوا یاری خواهید کرد :)

فهرست مطالب

فهرست مطالب

مقالات مرتبط

مشاهده محصولات

بروزترین مقالات

این مقاله را با دوستانتان به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − شش =

فروشگاه